Založ si blog

Rozvoj ľudských hondôt , schopnosť tvoriť spoločnenstvo, zhnil a zmizol. Ste slabí a zbabelí.

Základný princíp tvoriť zdravú spoločnosť, ktorá potom môže (nemusí) vypĺňať tak komplikovaný subjekt ako je štát je dnes už len minulosťou a aktuálne len nejakou interaktívnou fikciou.

Keď Nikola Tesla preniesol energiu vzduchom určite netušil ako bude pokračovať celá genéza vývoja až po samotnú skazu ľudských reálnych hodnôt a morálky. Život píše aj smutné príbehy.

Zo striedavého prúdu cez telefón, radar, sonar, mobil až po smartfon.

Prechádzam sa po meste a ľudia sedia a ťukajú do telefónov aby si práve dnes postly na svoj senzačný profil na Instagrame svoju fotku. Nie nedajú tam fotku so spotenými pazuchami, ani fotku pri prehánke z tataráku. Nedajú si tam ranné odmalované tváre ani zle oholenú bradu. Nepopíšu tam ako im rodičia platia pernamentky do fitka ani to ako sa celá rodina zložila na potetované ruky nejakého zmetka čo predáva kebaby na Šafku. Všetko je tam pekné uhladené krásne až tak že to nieje skutočnosť. Na čo sa hráte?

Párik sedí v parku na lavičke a obaja kukajú do telefonu. Toto čo má byť? Nikto nikoho nekritizuje, pretože by zmizol z „friendlistu“. Tam sú predsa len tí, ktorí si denno-denne hladkajú ego a chvália krásne fotky, topánky, autá, rifle, okuliare. Nikto nič nerozpráva. Nič nevoní, nikto nič nepočuje. (Fotka voňavky to je premňa rovnako nepochopiteľné jak porno v rádiu) Načo? Nikto sa nesmeje nahlas pretože dnes už smartfony disponujú toľkými smajlíkmi že vôbec nieje potrebné sa stretnú a zasmiať sa. Tento fiktívny svet vám ponúka zábavu, smútok, lásku. Eskimák sa rozpráva s Číňanom. Ráno sa človek zobudí a ide vykonať veľkú potrebu s telefónom v ruke. Sedí pri stole a nedajbože ho vyrušíte pri prezeraní wallu, aby na vás nazahučal.

Skončila sa civilizácia, socializácia, inteligencia. Rozvoj myslenia a posun vpred. Skončil sa výskum, kolektív, smútok, láska a zachvíľu sa skončí aj rozmnožovanie. A vy máte kopec výhovoriek: ale ja to potrebujem kvôli športovým aktivitám, ja kvôli škole, ja mám sestru v Barcelone. Získali si vaše hlavy, mozgy, srdcia a schopnosti. Ste slabí a zbabelí. Fotka činky z ranného „banchpressu“ 130kg ale nikto nenaberie toľkej sily vziať si život do vlastných rúk a budovať si priestor tak ako nám to vesmír predurčil. Žena nieje žena, chlap nieje chlap. Všetko je krásne uhladené, všetci sú priatelia, všetci vedia a vidia všetko, ale nikto skutočne neexistuje. Všetko je len akože.

Definícia I.

05.02.2017

Keď Slovák vyjadruje nesúhlas voči niečomu, tak je to väčšinou primitívnosť. Primitívnosť z telky. Napríklad, že cigán zjedol psa, alebo že nejde teplá voda. A viete prečo? Ja vám presne viac »

Euroúradnícka revolúcia. Hnusné pandravy, napríklad v letectve.

26.10.2016

Johann je mladý chlapec. Tak okolo 35. Väčšina ľudí ho pozná pekne upraveného, v drahom obleku, voní ako taliani prechádzajúci sa pred El Duomo. Sociálny demokrat. Na škole bol najlepší. viac »

Demokrati do basy! Tí to dovolili! Bojíte sa biť za vaše rodiny? Tak nepatríte na tento svet.

29.05.2016

Medzinárodný hyenizmus rozšíril do sveta vyše 70 rokov šľachtenú vlastnosť – zbabelosť. Zástupy tárajúcich zbabelcov rozprávajú o rovnoprávnosti a slobode. Pritom pod ich vlastným kožuchom viac »

mun, kim

Lídri Severnej a Južnej Kórey sa opäť stretli v pohraničí

26.05.2018 13:43

Lídri si otvorene vymenili názory, ako plniť Pchanmundžomskú deklaráciu z 27. apríla a usporiadať úspešný severokórejsko-americký summit.

Gazprom

Po urovnaní sporu s Bruselom môže byť Gazprom v EÚ ešte mocnejší

26.05.2018 13:41

Dodávky plynu z Ruska zostanú atraktívnejšie ako iné alternatívy, napríklad drahé nové prípojky, alebo dodávky skvapalneného plynu.

Graf

Agentúra Moody's skúma Taliansko, možno mu zníži rating

26.05.2018 13:37

Najnovší politický vývoj v Taliansku začína vyvolávať znepokojenie aj ratingových agentúr.

Matečná

Matečná necíti zodpovednosť za problémy s pozemkami a dotáciami

26.05.2018 13:34

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár o tomto systéme povedal, že je chorý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 26741x
Priemerná čítanosť článkov: 1783x

Autor blogu

Kategórie