Založ si blog

Konšpirácia o Slovenskom hokeji

Fandím hokeju ako takému dlhé roky. Detailne sledujem našu reprezentáciu 20 rokov, čo znamená, že v podstate od jej vzniku po dnes, prosto ako fanúšik realista, nie ako rýchlokvasený maturant s vlajočkou na aute, ktorý zistil že fandiť a pritom piť pivko so spoližiakmi a nadávať na Čechov znamená rozumieť sa tejto atraktívnej chlapskej hre.

Aká je situácia dnes. Od vtedy ako sa IIHF so svojimi MS objavili na Slovensku, presne vtedy keď sa lúčime s Palom Demitrom (o.v.p.) nabrala táto hra ďalšie 2 milióny fanúšikov, ktorým stačí vidieť „našich chlapcov“ a počuť „našu hymnu“, prípadne dávenie vyvolávajúcu pieseň „nech bože dá“. Smutné je, že presne tí istí ľudia práve v deň ukončenia kariéry Pala Demitru, ikony slovenského hokeja, zisťujú že nosil na drese číslo 38. My čo detailne pozorujeme hokej, keď treba kriticky, keď si zaslúžia pochvalne, poznáme toto číslo dlhšie. Nekričíme „naši chlapci“, netrčia nám vlajočky z auta, proste pozeráme sa na hokej okom znalého fanúšika roky. 

Čo ale zapríčinil rýchlokvasený fanúšik? Zapríčinil napríklad to, že tejto hre začal fandiť aj „kadejaký kaderník“ ktorý v skutočnosti ani nevie na čo sú čiary na lade, stačí že tlieska s kamarátmi keď vidí strelu Mira Šatana. Táto kasta umelých odborníkov hokeja môže aj za zanevretie kritiky do vlastných radov, čo pochováva progres tímu ako takého. Celý princíp trénerstva je znalá kritika a ktirika metodiky. Práve kritika vytiahla zo zatratenia mužstvá Nemecka, Nórska, Dánska, Švajčiarska. 

Keď náš tím prehrá s outsiderom, správny fanúšik kritizuje, lebo vidí nedostatky. Davová psychóza u nás zapríčinila fandiť aj vtedy ked je tá hra odfláknutá. Verte mi, tak ako odflákne svoju robotu kaderník, šofér, maliar, alebo futbalista, odflákne ju aj hoekjista. „Vy fandíte našim len keď sa im darí!“ zakričal kaderník Chuan, aj napriek tomu, že si myslí že firma Bauer vyrába len krásne napasované tričká. Jasné! A kedy mám fandiť? Keď vidím Milana Jurčinu ako sa nevie korčulovať? Nebojme sa kritizovať! Nebojme sa hodnotiť prácu a zázemie nášho hokeja aj napriek tomu že sme fanúšikmi nášho národného tímu!

Čo sa deje na olympiáde?

Americkí agenti sa rozhodli že Višňa a Gáborík bude lepšie keď hrať nebudú. Aj keď v tíme USA je to najlepšie čo „amerika“ má, teda aj za predpokladu, že ani jeden z ich hráčov nemá americký pôvod. Básničky o výstupných prehliadkach a zraneniach platia len na kaderníka Chuana, pretože keď si pozrieme Ruský olympijský výber, spolu aj s hráčmi ktorí niesu celkom fit, je jasné, že to nieje v hráčoch. Šatan ostal doma tiež, bezohľadu na vek, je to kapitán a kapitán môže prevyšovať hranicu 40ky bez problémov ako ukázala história hokeju. Miro Šatan totiž kapitánom skutočne je! Nevadí, tlačenka v podobe Marcinka mladšieho, ho zastúpi. Videli sme. Smutné je, že toto všetko vie aj Vujtek , ktorého teraz s najväčšou pravdepodobnosťou odvolajú, ale slovenský hokej proste funguje ako slovenská politika. Tak ako veria ovečky, že tu sa politika robí pre ľudí, tak kaderník Chuan verí, že Milan Jurčina je obránca. Tí čo ale sledujú hokej desiatky rokov vedia, že nielen že nemá na reprezentáciu,ale na mieste je skutočne pochybovať aj o jeho korčuliarskych schopnostiach. To je proste fakt a fakt je aj to, že Vujtek s tým nič nenarobí, niektorí hráči tam byť proste musia.

Aké to má následky?

Hossa, Jurčo, Tatar, Olvecky, Handzuš, Miklik, Sekera, Chara, Bartovič…hrači o ktorých každý den počujeme z NHL a KHL ich intergalaktické bodové štatistiky každeho jedného zápasu sa v hre proti Slovincom tvárili ako reprezentácia Japonska. Ako môže Andrej Sekera v rozhovore na olympiáde povedať „hokeja mám vyše hlavy“ … ??? Ako môžu takto pristupovať hráči k najprestížnejšiemu svetovému turnaju? Presne preto, že vedia, že tieto vystúpenia niesu o hokeji. 

Je to tá istá fraška ako politika u nás. Kaderník Chuan mi teraz okomentuje tento článok v zmysle, že fandím len keď sa darí a som neprajník a neviem čo. Skutočný znalec hokeju mi dá za pravdu. Chlapci sú na tejto olympiáde skutočne z povinnosti, chýba im nasadenie, oddanosť, pýcha, motivácia a vodca. Rýchlo to dobúchať a vrátiť sa do klubov za ťažké peniaze kde majú v zmluve podávať výkony nadľudských rozmerov. Rozhodne nie na olympiáde, kde maju zákaz hrať ako vedia, len aby sa im niečo náhodou nestalo. Hrači veľkých mien bodujúci každý deň dnes nevedia korčulovať s výberom Slovinska. Snáď neverí hokejová verejnosť že toto je skutočnosť.

S pozdravom, verný fanúšik Slovenského hokeja. 

 

Definícia I.

05.02.2017

Keď Slovák vyjadruje nesúhlas voči niečomu, tak je to väčšinou primitívnosť. Primitívnosť z telky. Napríklad, že cigán zjedol psa, alebo že nejde teplá voda. A viete prečo? Ja vám presne viac »

Euroúradnícka revolúcia. Hnusné pandravy, napríklad v letectve.

26.10.2016

Johann je mladý chlapec. Tak okolo 35. Väčšina ľudí ho pozná pekne upraveného, v drahom obleku, voní ako taliani prechádzajúci sa pred El Duomo. Sociálny demokrat. Na škole bol najlepší. viac »

Rozvoj ľudských hondôt , schopnosť tvoriť spoločnenstvo, zhnil a zmizol. Ste slabí a zbabelí.

24.10.2016

Základný princíp tvoriť zdravú spoločnosť, ktorá potom môže (nemusí) vypĺňať tak komplikovaný subjekt ako je štát je dnes už len minulosťou a aktuálne len nejakou interaktívnou fikciou. viac »

Mateusz Morawiecki

Musíme hájiť svoje národné záujmy, vyhlásil nový premiér

12.12.2017 22:31

Poľský diel podľa čerstvého premiéra výborne pasuje do európskeho puzzle, ale nesmie sa tam strkať zlým smerom alebo nasilu.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

Kimov režim pácha zločiny proti ľudskosti, zhodujú sa renomovaní právnici

12.12.2017 20:57

Správa právnikov je založená na výpovediach prebehlíkov a expertov.

Baník

Bane idú zatvoriť, Brusel nám to vynahradí

12.12.2017 20:00

Na Slovensku sa to týka hornej Nitry, kde sa fára hnedé uhlie a vyrába dotovaná elektrina.

putin

Putin je podľa Kremľa pravidelným čitateľom Trumpových tweetov

12.12.2017 19:14

Ruský prezident Twitter nepoužíva, k občanom sa priamo obracia zriedka. Využíva potom tradičné médiá, najmä televíziu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 25491x
Priemerná čítanosť článkov: 1699x

Autor blogu

Kategórie