Založ si blog

Konšpirácia o Slovenskom hokeji

Fandím hokeju ako takému dlhé roky. Detailne sledujem našu reprezentáciu 20 rokov, čo znamená, že v podstate od jej vzniku po dnes, prosto ako fanúšik realista, nie ako rýchlokvasený maturant s vlajočkou na aute, ktorý zistil že fandiť a pritom piť pivko so spoližiakmi a nadávať na Čechov znamená rozumieť sa tejto atraktívnej chlapskej hre.

Aká je situácia dnes. Od vtedy ako sa IIHF so svojimi MS objavili na Slovensku, presne vtedy keď sa lúčime s Palom Demitrom (o.v.p.) nabrala táto hra ďalšie 2 milióny fanúšikov, ktorým stačí vidieť „našich chlapcov“ a počuť „našu hymnu“, prípadne dávenie vyvolávajúcu pieseň „nech bože dá“. Smutné je, že presne tí istí ľudia práve v deň ukončenia kariéry Pala Demitru, ikony slovenského hokeja, zisťujú že nosil na drese číslo 38. My čo detailne pozorujeme hokej, keď treba kriticky, keď si zaslúžia pochvalne, poznáme toto číslo dlhšie. Nekričíme „naši chlapci“, netrčia nám vlajočky z auta, proste pozeráme sa na hokej okom znalého fanúšika roky. 

Čo ale zapríčinil rýchlokvasený fanúšik? Zapríčinil napríklad to, že tejto hre začal fandiť aj „kadejaký kaderník“ ktorý v skutočnosti ani nevie na čo sú čiary na lade, stačí že tlieska s kamarátmi keď vidí strelu Mira Šatana. Táto kasta umelých odborníkov hokeja môže aj za zanevretie kritiky do vlastných radov, čo pochováva progres tímu ako takého. Celý princíp trénerstva je znalá kritika a ktirika metodiky. Práve kritika vytiahla zo zatratenia mužstvá Nemecka, Nórska, Dánska, Švajčiarska. 

Keď náš tím prehrá s outsiderom, správny fanúšik kritizuje, lebo vidí nedostatky. Davová psychóza u nás zapríčinila fandiť aj vtedy ked je tá hra odfláknutá. Verte mi, tak ako odflákne svoju robotu kaderník, šofér, maliar, alebo futbalista, odflákne ju aj hoekjista. „Vy fandíte našim len keď sa im darí!“ zakričal kaderník Chuan, aj napriek tomu, že si myslí že firma Bauer vyrába len krásne napasované tričká. Jasné! A kedy mám fandiť? Keď vidím Milana Jurčinu ako sa nevie korčulovať? Nebojme sa kritizovať! Nebojme sa hodnotiť prácu a zázemie nášho hokeja aj napriek tomu že sme fanúšikmi nášho národného tímu!

Čo sa deje na olympiáde?

Americkí agenti sa rozhodli že Višňa a Gáborík bude lepšie keď hrať nebudú. Aj keď v tíme USA je to najlepšie čo „amerika“ má, teda aj za predpokladu, že ani jeden z ich hráčov nemá americký pôvod. Básničky o výstupných prehliadkach a zraneniach platia len na kaderníka Chuana, pretože keď si pozrieme Ruský olympijský výber, spolu aj s hráčmi ktorí niesu celkom fit, je jasné, že to nieje v hráčoch. Šatan ostal doma tiež, bezohľadu na vek, je to kapitán a kapitán môže prevyšovať hranicu 40ky bez problémov ako ukázala história hokeju. Miro Šatan totiž kapitánom skutočne je! Nevadí, tlačenka v podobe Marcinka mladšieho, ho zastúpi. Videli sme. Smutné je, že toto všetko vie aj Vujtek , ktorého teraz s najväčšou pravdepodobnosťou odvolajú, ale slovenský hokej proste funguje ako slovenská politika. Tak ako veria ovečky, že tu sa politika robí pre ľudí, tak kaderník Chuan verí, že Milan Jurčina je obránca. Tí čo ale sledujú hokej desiatky rokov vedia, že nielen že nemá na reprezentáciu,ale na mieste je skutočne pochybovať aj o jeho korčuliarskych schopnostiach. To je proste fakt a fakt je aj to, že Vujtek s tým nič nenarobí, niektorí hráči tam byť proste musia.

Aké to má následky?

Hossa, Jurčo, Tatar, Olvecky, Handzuš, Miklik, Sekera, Chara, Bartovič…hrači o ktorých každý den počujeme z NHL a KHL ich intergalaktické bodové štatistiky každeho jedného zápasu sa v hre proti Slovincom tvárili ako reprezentácia Japonska. Ako môže Andrej Sekera v rozhovore na olympiáde povedať „hokeja mám vyše hlavy“ … ??? Ako môžu takto pristupovať hráči k najprestížnejšiemu svetovému turnaju? Presne preto, že vedia, že tieto vystúpenia niesu o hokeji. 

Je to tá istá fraška ako politika u nás. Kaderník Chuan mi teraz okomentuje tento článok v zmysle, že fandím len keď sa darí a som neprajník a neviem čo. Skutočný znalec hokeju mi dá za pravdu. Chlapci sú na tejto olympiáde skutočne z povinnosti, chýba im nasadenie, oddanosť, pýcha, motivácia a vodca. Rýchlo to dobúchať a vrátiť sa do klubov za ťažké peniaze kde majú v zmluve podávať výkony nadľudských rozmerov. Rozhodne nie na olympiáde, kde maju zákaz hrať ako vedia, len aby sa im niečo náhodou nestalo. Hrači veľkých mien bodujúci každý deň dnes nevedia korčulovať s výberom Slovinska. Snáď neverí hokejová verejnosť že toto je skutočnosť.

S pozdravom, verný fanúšik Slovenského hokeja. 

 

Petržalka roky 90-te. Časť 1. (autentický opis)

27.06.2018

Do Petržalky sme sa nasťahovali v roku 1984. Ukončovala sa posledná etapa výstavby obrieho sídliska. Drvivá väčšina pozostatkov starej Petržalky dlho prezývanej Ligetfalu, kvôli dávnej etnickej viac »

Senzačné správy športovci! Slováci proti rezňom! MMA ďalej ako v Amerike, IFBB viac ako rodina, šport a nie pivo! Vločky v zľave!

14.06.2018

Ajkeď som (možno) profesionál v inom odbore, moje dlhoročné športové aktivity a ich zrejme už večné sledovanie...áno podnet na ďalší článok po dlhšej dobe. Už som asi dosť starý na viac »

Definícia I.

05.02.2017

Keď Slovák vyjadruje nesúhlas voči niečomu, tak je to väčšinou primitívnosť. Primitívnosť z telky. Napríklad, že cigán zjedol psa, alebo že nejde teplá voda. A viete prečo? Ja vám presne viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 30853x
Priemerná čítanosť článkov: 1815x

Autor blogu

Kategórie