Založ si blog

Čestní historici a politológovia pozor, potrebujeme odpoveď. Vraj históriu aj dnes píšu víťazi.

V prvom rade by som chcel hneď na začiatok upozorniť na dôležité vlastnosti tohto článku. Nechcem ním podporovať žiadne hnutia ani nálady smerujúce k potláčaniu kohokoľvek, kdekoľvek a čohokoľvek. Chcel som v ňom len skryť ako celok, predostrieť historikom a politológom položiť otázku s automatickým očakávaním odpovede, alebo vysvetlenia. Tí historici ktorí ste vyšli z univerzity minulý rok a učili sa len to čo Vám dali sa učiť, budem rád ak by ste si svoje postrehy a fantázie nechali pre dejepis základných škôl a učenie o Mezopotámii, pretože tu potrebujem skutočne pomoc od človeka ktorý si povie: „Tak to proste bolo a tak to je“, a ktorý skutočne súhlasí s otrepaným krédom: „Históriu píšu víťazi“. Odpoveď človeka ktorý sa sám historikom stal až desaťročia po tom, ako ho naučili, ktorý pohľad na históriu treba vedieť a brať za správny.

Teraz po krátkom , možno zatiaľ nie veľmi zrozumiteľnom úvode (koniec koncov moja slabina,…písať menej zrozumiteľne) Vám položím otázku, ktorá bude znieť primitívne, ale na koniec nám pomôže k finálnemu rozuzleniu zloženia kontroverznej a zároveň tak vážnej historickej otázky.

Myslíte si, že je Nemecký ľud – národ menej morálne vyspelý, inteligentný, poctivý a poriadny ako národ Slovenský či Český?

Ok, Vašu odpoveď na jednoduchú otázku si zapamätajte a ideme ďalej.

V roku 1999 (tj. pred 14timi rokmi) vznikla napríklad strana SMER ako Slovenská sociálnodemokratická ľavicová strana so svojimi členmi a predsedom. Vládnuť sa jej „darí“ od roku 2006 do dnes s drobnou prestávkou. Či je toto tvrdenie detailne správne, alebo odborne exaktne napísané nieje dôležité, pretože článok nieje zameraný ani pre a ani proti tomuto politickému zoskupeniu. Strana disponuje 16 869 členmi a spolu s poslancami v europarlamente so zhruba 90 poslancami celkovo. 16 869 členov je pri zhruba 5,5 miliónovom Slovensku takmer 0,31% celkovej populácie tejto krajiny. Ten percentuálny údaj si bokom, k tej otázke vyššie, napíšte na nejaký papier.

Poďme ďalej.

Čo ak Vám ako laikovi položím otázku, ktoré obdobie mladej histórie Európy bolo pre ľud tragické?! Odpoviete samozrejme a pochopiteľne Nemecko a ríšska politika v čase od roku 1933 až 1945. Jasné veď tak Vás to učili a učili to tak aj historikov, ktorí dnes históriu posúvajú a učia ďalej.

Pomaličky to začína ma mať aspoň akú takú formu však? Ešte raz podotýkam, nikoho sa nezastávam, nikoho neobhajujem, snažím sa len zložiť jedno veľké „PREČO“ na ktoré čakám adekvátnu odpoveď. Ešte, ale ako prejdem ďalej, Vám musím predložiť ďalšie zaujímavé krédo pre správne pochopenie významu skrytej otázky a odkazu v tomto článku:

„Ak na teba útočia tvrdohlavou filozofiou, použi matematiku!“ (cit. Autor)

O Európskej tregédii nás učili dejepisy napísané perom boľševika, ale aj dejepisy prepísané z dejepisov, ktoré učili ľudí mladú históriu pred rokom 1989. V podstate boli, s veľmi malými odlišnosťami v porovnaní s učebnicami dnešného dejepisu, takmer totožné. Všetko je vraj v poriadku, a samozrejme tyrania, utláčanie a vraždenie nemá v morálnom svete priestor! Kde sa potom vzalo krédo „históriu píšu víťazi?“. A prečo? Primitívny príklad: Ja a On vedieme politický boj. Nejaký – napríklad hocijaký. Obaja sme zlí, alebo sme aj obaja dobrí, to je jedno. Ja ten boj vyhrám a idem politický viesť svoj ľud. Lepšie možno ľud cudzí. Zákonite musím o sebe hovoriť ako o dobrom (veď som vyhral a pravda vždy zvíťazí,… súdruhovia to tak vraveli a vraví sa to tak aj dnes v Európe) a pre svoju dlhú politickú správnosť a trvácnosť urobím všetko preto aby bol On diskreditovaný, najlepšie zakázaný, pretože mám obavy o jeho ďalšiu konkurenciu v budúcnosti. Ak som skutočne ale ten zlý a chamtivý čo vyhral, musím vynaložiť dvakrát také úsilie, aby som presvedčil okolie o tom, že Ja zlý som v skutočnosti dobrý a že On dobrý bol a vždy bude zlý a najlepšie ak jeho politiku rovno zakážem a podchytím legislatívou a právom – mám čistú cestu. Ľudia mi veria, bol dobrý ale vládnem ja, tak nezáleží na tom čo je a čo nieje dobré a správne.    

V roku 1920 vznikla v Nemecku strana NSDAP s počtom členov niečo do 20. Jej symbolika a ideály sú dnes zakázané a prísne strážené zákonom. Súhlas,… zlá strana, zlo. Zlo nemožno šíriť medzi ľudí, ľudia chcú a čakajú dobro. Ako každý morálne vyspelý človek som proti zlu, prenasledovaniu, tyranii a vraždeniu. Pre porovnanie ekonomických stavov je dôležité uvedomiť si (tá matematika), že v roku 1922 bola hodnota nemeckej marky 191,80 za jeden americký dolár. Marka sa ďalej prepadala pod čiernu zem a hospodárska kríza sa prehlbovala. Ľudia skutočne jedli potkany. Dnes je hospodárska kríza prehĺbená, ale potkany zatiaľ nejeme. Máme rajčiny, síce zo Španielska, ale sme za ne vďační. Máme elektrinu z elektrární, ktoré stavali naši dedkovia, ale kupujeme si ju vďačne od Talianov. Nevadí. Veď dobro, toto je dobro a zlo je zakázané. Tak to má predsa byť. Súhlas.

V roku 1932 keď boli ešte v Nemecku všetky strany povolené mala NSDAP 2,5 milióna dobrovoľných členov a vo voľbách získava 37,4% hlasov. Zlá strana, zlo a šírenie zlej politiky a tyranie. Ajkeď percentuálne (zasa tá matematika) jedna z najúspešnejších strán v histórii najúspešnejšieho, najpoprednejšieho euro-národa.

V Júli v roku 1933 keď má NSDAP takmer 4 milióny dobrovoľných členov, čo je niečo vyše 5 percent celkovej populácie Nemecka, sú ostatne strany zakázané, alebo nemala ich existencia zmysel. Záleží od toho kto túto časť histórie písal.

Takže po celkovej sumarizácii. NSDAP rok 1933 počet dobrovoľných členov vyše 5 percent celkovej populácie Nemecka, rok 2013 strana SMER 0,31 percenta celkovej populácie Slovenska. Spomeňte si na tú moju prvú otázku a skúsme skoncipovať otázku pre čestných historikov.

Aká Európska tragédia? (podotýkam 6 rokov do začatia vojny ktorú začal jednoznačne…hm….podľa toho ktorý historik to písal.) Ľudstvo dnes hľadá politickú odpoveď na komplikovanú hospodársku situáciu. O jednej z najúspešnejších politických strán sveta nás dnes historici učia ako o fatálnom európskom zle a terore. Ako je možné, že tak vyspelý ľud ako sú Nemci (ešte stále s tým súhlasíte?) mali tak silnú stranu, ktorá je pomermi a štatisticky populárnejšia a úspešnejšia ako SMER-SD, ale dnes je zakázané poznať jej prednosti, tobôž čerpať z nich motiváciu? Dnes je tabu kvôli čomu? Čo keď schovávala riešenia na východisko z krízy a niekomu by to nevyhovovalo? Prečo nevieme nič o ich programoch hospodárskej reformy, školstva, priemyslu? Prečo nevieme nič o ich vtedajšej inteligencii? V čom boli ľudia vtedy tí zlí a teraz nie? Alebo zato môže víťaz, ktorý si prispôsobil historikov? Komu to vadí a prečo? Vážení historici pýtam sa PREČO?

Vďaka inteligencii za to, že sa dostala až na koniec článku. Tým ešte chytrejším ďakujem za to že pochopili, pre iných tak zbytočnú a komplikovanú, koncepciu otázky. Lingvistom a gramatikom vopred ďakujem za to, že ma opäť posunú ďalej. Historici vytvorení dnešnými školami, skutočne nenamáhajte sa, toto naozaj nieje pre Vás. Viem aj o táboroch a aj o kryštálovej noci. Dokonca nás učili aj o Sutzstaffeln a aj o Sturmabteilung, som jednoznačne proti útlaku a prenasledovaniu slušných ľudí, ale toto skutočne nieje o tom.

Dajte si čísla, ktoré ponúkam do pomeru a nájdite odpoveď. Pomôžte mi nájsť odpoveď u čestných historikov, prečo sa symbolom zla stala práve strana ktorá, bola populárnejšia a jednoznačne ľuďmi uznávanejšia ako popredná strana Slovenskej Republiky. O čo boli jej členovia a voliči iní od dnešných? Boli všetci teroristi a vrahovia? Čo keď skutočne skrývala v sebe riešenie na večné východisko z krízy? Čo keď to niekto vie a bojí sa, že by sa raz ľudia mali dobre?

Opäť podotýkam, že som proti všetkým zverstvám ktoré vojna prináša a proti utláčaniu slušných a nevinných ľudí.

Tým ktorých zaujala podstata a pozadie tohto článku, odporúčam môj ďalší článok: „Účelové osprosťovanie národa.“

Žiadna filozofia, žiadne vraždenie, ale matematika a mier! 

Petržalka roky 90-te. Časť 1. (autentický opis)

27.06.2018

Do Petržalky sme sa nasťahovali v roku 1984. Ukončovala sa posledná etapa výstavby obrieho sídliska. Drvivá väčšina pozostatkov starej Petržalky dlho prezývanej Ligetfalu, kvôli dávnej etnickej viac »

Senzačné správy športovci! Slováci proti rezňom! MMA ďalej ako v Amerike, IFBB viac ako rodina, šport a nie pivo! Vločky v zľave!

14.06.2018

Ajkeď som (možno) profesionál v inom odbore, moje dlhoročné športové aktivity a ich zrejme už večné sledovanie...áno podnet na ďalší článok po dlhšej dobe. Už som asi dosť starý na viac »

Definícia I.

05.02.2017

Keď Slovák vyjadruje nesúhlas voči niečomu, tak je to väčšinou primitívnosť. Primitívnosť z telky. Napríklad, že cigán zjedol psa, alebo že nejde teplá voda. A viete prečo? Ja vám presne viac »

TAIWAN, delostrelectvo, tank, vojaci, armáda, cvičenie

Taiwan uskutočnil v reakcii na čínsku hrozbu vojenské cvičenia

17.01.2019 07:52

Tento krok prichádza po opätovných hrozbách zo strany Číny, ktorá považuje ostrovný Taiwan za svoju súčasť.

USA, biely dom, washington

Muž chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019 07:17

Dvadsaťjedenročný extrémista požiadal agenta v utajení, aby mu zohnal zbrane a výbušniny.

Huawei logo

Spoločnosť Huawei vyšetrujú za údajnú krádež obchodných tajomstiev

17.01.2019 06:27

Čínsky koncern Huawei je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení.

Plyn, Varič, Horák

Česi majú ešte drahšie energie ako Slováci

17.01.2019 06:00

V rámci krajín V4 zaplatia za elektrinu aj plyn menej ako na Slovensku v Maďarsku a Poľsku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 32109x
Priemerná čítanosť článkov: 1889x

Autor blogu

Kategórie