Založ si blog

Účelové osprosťovanie národa. Disciplína, ktorá nám ide.

Neviem presne načo si robiť srandu z ľudí v USA že si mýlia Slovensko so Slovinskom a zamieňajú geografickú polohu Viedne s Mníchovom. Áno ono to je o tom, že keď už tak: „Jdu a ďelám blbýho“. Stačí byť ticho alebo nič nenapísať. Neurobiť nič, je vždy viac ako urobiť niečo zle. Ale ruku na srdce, ktorí z Vás vedia vymenovať všetky štáty Severnej Ameriky? A keď ich aj v pamäti zo pätnásť nájdete, skúste sa zamyslieť aspoň nad jedným hlavným mestom. „Nejde o to. Pretože Oto môže byť aj vozíčkár – bohužiaľ.“

Tí ľudia tam za to nemôžu. V tak veľkej zemi s takým množstvom rôznorodých ľudí v každom kúte s inými tendenciami je pre krajinu najbezpečnejšie ovládať tzv. a teraz pozor: Riadené obmedzovanie vzdelania a intelektu. Áno to je moje definícia: ROVaI. Niekto tomu ďalšiemu stupňu hovorí aj sociálne IQ. Ktoré tam bohužiaľ nájdete neskôr, ako u nás dobre spravenú cestu pre motorové vozidlá. 

Aplikácia tohoto veľmi osvedčeného druhu ovládania vstrebávania informácií priemerne inteligentného občana, zároveň jeho vyhodnocovania, prerástla aj k nám. Takže nejaké hrdinské búchanie sa do hrude s rečami typu: „My sme tí chytrí“, je podľa môjho názoru smiešne. Jasné, odkukali sme to! Veď len blbec sa učí na vlastných chybách a koniec koncov sama história ukázala, že pre zriadenie (nech už jeho forma vyzerá hocijak), je najnebezpečnejšia inteligencia z vonka. V skratke povedané: „Naučme ľudí vnímať to čo chceme aby vnímali, pretože hneď následne sme schopní ľuďom povedať aj to, čo si majú myslieť.“ …..citujem sám seba….niekde som to tu v podmienkach tak našiel.

A tak sa po inak celkom kvalitných (podľa môjho názoru) napríklad reláciách s pánmi L+S, Milanom M, či pánom Borisom F, na našom bitevnom poli o ovládanie verejnej mienky a vnímania spoločnosti a jej hodnôt, objavujú relácie typu: Slovensko hľadá…kohosi. Celkom neškodne pôsobiaca show prebiehajúca v reálnom čase, ktorej hlavným zmyslom je poslať SMS a ňou podporiť (anti?)talent. Aj tá je čoskoro vymenená za tvrdší oriešok typu relácie napríklad: Vyholení! Áno v skutočnosti do jej konca ste mali možnosť vedieť tak dôležité veci ako napríklad kto si svoje intímne miesta holí a kto nie. Úžasné. Ľudia ponáhľajúc sa z autobusovej zastávky priamo do kresla pred TV. Gro a účel, ktorý v tom zdravo rozmýšľajuci jedinec môže nájsť, je asi len istá forma demencie. Zákerná to diagnóza. No a preteky o krutý a bezodkladný reset mozgov verejnosti sa môže začať.

Ono sú štyri typy ľudí. Jeden žijúci v obci oberajúc plody vo svojej záhradke, kŕmiac hydinu a lepiac fóliovník, ktorí o tom buďto vôbec nevedia, alebo sa nad tým nepozastavujú. „Ój chlapče milý, zažili sme my hocičo“

Druhá skupina ľudí je tá, ktorá na to má jednoznačne jasný názor: „Ľudia sú strašne hlúpi keď niečo také pozerajú a venujú tomu čas“.

Tretia (asi do nej patrím aj ja) síce vie, že podobné relácie sú odrazom morálnej a inteligenčnej žumpy, ale chápu, že to ľudia pozerajú. Prečo? Pretože oni sa tými hlupákmi stali! Jak s tou sliepkou a vajcom, pamätáte? Čo bolo skôr? To nebolo tak, že si niekto povedal: „Aha! Koľko hlupákov, spravme primitívnu reláciu ktorú budu hlupáci pozerať“. NIE. Ono je to riadené a účelové: Začnime pomaly inteligentné relácie likvidovať a nahraďme ich niečim čo môžme tvarovať, časom pritvrdiť a postupne národ (trebárs) osprosťovať. Potom zarobíme! Systém ROVaI na plné gule! Potom budeme mať krásne voľné pole na robenie všetkého, napríklad hocičoho. Keď dokážeme pomaly ohlúpnuť ľudí tak, že so zaťatými päsťami budu pozerať do TV čakajúc na vyvrcholenie akejsi show odohrávajúcej sa niekde na farme, alebo ba uveria, že tí čo hrajú v relácii pod názvom trebárs „Perlivé Víno“, sú skutočne kvalitnými hercami (v skutočnosti to tak nieje), tak uveria aj tomu, že platina naozaj hrdzavie. Uveria aj tomu, že je asi OK pracovať a nemať nič. Nebudú sa pozastavovať nad tým, že vrchol kultúry tejto zeme je opicoidné vystúpenie, inak veľmi nenávideného Róma. Ba ho ešte aj budú nazývať akýmsi fenoménom a obdivovať ho. Že som na pochybách či tí ľudia vôbec tušia, čo slovo fenomén znamená, je už môj problém. Aj keď to celé nejak komicky zaokrúhľuje. Áno tak to je. Toto tu tak proste funguje. Ľudia veria, že ak sa budú snažiť, skutočne to tak ďaleko dotiahnu. 

Áno toto sa z nás stáva! Obdivujeme „turbo SROčkárov“ voziacich sa na vozidlách ktoré nechodia ani po Berlíne, v domnienke, že niečo dosiahli, že tam chceme byť aj my. Bez ohľadu na krutú smršť lízingových záväzkov padajúcich bez úkrytu na hlavu ako krupobitie na Sahare. Veríme tomu, že sedenie na káve niekde napríklad pri Dunaji, čakajúc na svoj „drahý voz“ nás posunie bližšie k zmyslu života. Toto je náš cieľ, toto je to na čo sa tešíme, čomu veríme a kde sa vidíme. To je ono lebo to z nás spravili. Teraz už nám môžu ukázať hocičo, uveríme že je to to, čo hľadáme. Lebo sme osprosteli a nevadí nám to. Čakáme čo k nám priprší nové. My skutočne veríme tomu, že v relácii „Pár trička“ a superseriálu „Lepenák“ sú herecké výkony. Veríme tomu, že politiku u nás robia politici a veríme aj tomu, že vládnu tí ktorých sme si zvolili. Čo je horšie, veríme aj tomu, čo nás učia v školách a na univerzitách. Pravda je však niekde inde.

Nerobte si srandu z Amíkov. Sme rovnakí. 

    

 

Petržalka roky 90-te. Časť 1. (autentický opis)

27.06.2018

Do Petržalky sme sa nasťahovali v roku 1984. Ukončovala sa posledná etapa výstavby obrieho sídliska. Drvivá väčšina pozostatkov starej Petržalky dlho prezývanej Ligetfalu, kvôli dávnej etnickej viac »

Senzačné správy športovci! Slováci proti rezňom! MMA ďalej ako v Amerike, IFBB viac ako rodina, šport a nie pivo! Vločky v zľave!

14.06.2018

Ajkeď som (možno) profesionál v inom odbore, moje dlhoročné športové aktivity a ich zrejme už večné sledovanie...áno podnet na ďalší článok po dlhšej dobe. Už som asi dosť starý na viac »

Definícia I.

05.02.2017

Keď Slovák vyjadruje nesúhlas voči niečomu, tak je to väčšinou primitívnosť. Primitívnosť z telky. Napríklad, že cigán zjedol psa, alebo že nejde teplá voda. A viete prečo? Ja vám presne viac »

lajcha

Biskup po Lajchovi suspendoval aj ďalšieho kňaza pre knihu Tragédia celibátu

26.09.2018 17:28

Druhým suspendovaným kňazom je podľa portálu Peter Luciano Baláž.

Peter Pellegrini

Premiér v novom logu SZĽH problém nevidí, vyzýva k pokojnému riešeniu

26.09.2018 17:05

Premiér si nemyslí, že by bolo na logu niečo zlé, no zároveň priznal, že nie je odborník na danú problematiku.

Pentagon Vrakuňa drogy Bratislava

Pentagon chce Vrakuňa riešiť vlastnou mestskou políciou

26.09.2018 16:53

Vrakuňčania spustili aj petíciu, ktorou chcú iniciovať zmeny v zákone o mestskej polícii.

dolára, peniaze, bankovky

USA môžu na clá doplatiť viac ako Čína, tvrdí ECB

26.09.2018 16:42

Globálne vzájomné zavádzanie ciel môže podporiť čínsku ekonomiku a poškodiť rast ekonomiky USA, vyplýva z analýzy Európskej centrálnej banky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 30465x
Priemerná čítanosť článkov: 1792x

Autor blogu

Kategórie